Je asi zbytečné zdůrazňovat, že internet od svého vzniku, tedy v první polovině osmdesátých let, ušel až dodnes skutečně dlouhou cestu. V současnosti ho běžně používají nejen soukromé osoby, ale také malí podnikatelé, nadnárodní společnosti, různé státní instituce nebo agentury. Zkrátka internet má dnes na počítači, tabletu nebo mobilu zkrátka každý.
pauza u kávy
Je však důležitý natolik, že se bez něj už neobejdeme?
Když už pro nic jiného, je dobré mít internet k dispozici pro vyhledávání různých informací. Ještě relativně donedávna, pokud se chtěl člověk něco dozvědět, musel jít ve většině případů do knihovny, ale ve dvacátém prvním století je to jiné. Stačí zapnout počítač, navolit si vyhledávač a do něj zadat potřebné údaje. Během jedné vteřiny na člověka vybafne moře odkazů, na kterých se daná informace nachází. A skvělé je, že se to dá udělat prakticky odkudkoliv, kde je připojení k celosvětové síti možné.
I nakupování už není díky internetu taková dřina jako bývala dříve. V e-shopech se dá pořídit prakticky cokoliv, na co si člověk vzpomene. Od počítačů přes kabelky až po nábytek. Stačí jen objednat, zvolit způsob platby a za pár dní až týdnů máte objednávku přede dveřmi. Jediné, co se ani v současnosti nedá jednoduše objednat, je tak jídlo. I když i v tomto směru se zdá, že se ledy přeci jen trochu hnuly. Ovšem pouze pro Pražany, alespoň co se týče naší republiky. Obyvatelé ostatních regionů si asi budou muset ještě nějaký ten pátek počkat.
výběr zboží
Nedílnou součástí internetu je i komunikace mezi jednotlivými uživateli. Už dávno nejde pouze o posílání si pošty nebo chatování na specializovaných webových stránkách. Současnému internetu, snad krom vyhledávačů, vévodí sociální sítě. Je jich celá řada a jsou extrémně populární. Třeba takový Facebook má několik miliard uživatelů, což je gigantické číslo.
Internet stále není naprosto nezbytný a existuje celá řada lidí i ve vyspělých zemích, kteří s ním nechtějí mít nic společného. Trend je ale nastaven jasně a vypadá to, že budoucí generace se už bez připojení k celosvětové síti asi opravdu neobejdou.