Jestliže pomineme všechna varování o tom, jak nám a našemu okolí mikrovlnné trouby škodí, jedná se o nepostradatelného pomocníka a to v každé domácnosti. Bez výjimek. Její pomoc už není jen v ohřívání a rozmrazování jako dříve, ale dokáže i jiné věci, mezi které bychom mohli zařadit vaření, pečení nebo dokonce samotné grilování. Žádnou výjimkou nejsou ani kombinace těchto skvělých funkcí. Za použití nádob, které jsou do mikrovlnné trouby vhodné, je možné připravit dokonce i zeleninu na páře, ale uvařit i kuře nebo ryby.
prostorná kuchyň
Na samém začátku byste si měli rozmyslet, jestli pro vás bude lepší mikrovlnka vestavná nebo volně stojící. Vestavná vypadá určitě mnohem lépe a nezabírá tolik místa, jako ta volně stojící. Hodí se nejčastěji do kuchyní, které jsou na míru. Samostatnou mikrovlnku je ale možné umístit tam, kam chcete, pokud je na daném místě elektrická zásuvka. Každá mikrovlnka ale potřebuje dostatečný prostor, který bude sloužit k odvětrávání.
Jestliže máte malé děti, je určitě vhodná dětská pojistka. Je možné ji využít při čištění ovládacího panelu nebo při čištění tlačítek. Možná byste se divili, ale dvířka některých mikrovlnek neotevřete pouze zmáčknutím tlačítka.
mikrovlnná trouba
Takovým ukazatelem, který by měl být nezanedbatelný, je hlučnost. Každý takový stroj byste si měli předem osahat a poslechnout si jeho chod.
Vybavení mikrovlnek může být různé. Může vám stačit nějaká jednoduchá, kterou využijete pouze k ohřevu nebo ta, která má více funkcí a slouží dokonce i ke grilování. Dávejte si ale při výběru pozor na to, abyste zbytečně neměli stejnou funkci ve více spotřebičích. Něco takového byste rozhodně nevyužili a zbytečně byste zaplatili mnohem více, než je potřeba.
Objem mikrovlnné trouby byste měli volit podle toho, jestli máte v plánu ohřívat pouze talíře nebo byste v ní rádi ohřívali i pizzu. Jídlo byste vždy měli ohřívat pouze v plastových nádobách, které jsou k tomu určeny. Pokud byste totiž použili ty, které vhodné nejsou, mohly by znehodnotit váš pokrm.
Důležitá je hlavně čistota. Je dobré pořídit si poklop, kterým budete moct v každém případě talíř přikrýt. Každý z těchto poklopů má otvor pro unikání páry. Jestliže se jej naučíte používat pravidelně, vaše mikrovlnka bude stále čistá.