Pokud máte zahradu, tak jednou z věcí, které tam jistě budete chtít, je funkční plot. A není divu, koneckonců má hned několik funkcí. Tou hlavní je samozřejmě představování překážky pro osoby, které by chtěly bez vašeho povolení na váš pozemek vlézt. Tím dalším je pak jasné vymezení hranic, takže se nemůže ani náhodně stát, že vám tam budou chodit lidé, kteří si neuvědomí, že se jedná o soukromý pozemek. Ovšem to není vše. Pokud máte psa či jiné domácí zvíře, pak právě plot mu zabrání v úniku z vaší zahrady a tomu, aby se dostal do problémů.

betonp4

To vše je sice hezké, ale přesto je tu další otázka: z jakého materiálu máme náš plot postavit? Záleží samozřejmě na několika faktorech. Pokud jde o cenu a funkčnost, pak prim získává obyčejné pletivo. Pokud máte obavu, že by jej mohl někdo přelézt, můžete jej navrchu doprovodit ostnatým drátem.

Jste-li trochu náročnější a chcete, aby i nějak vypadal, pak neprohloupíte, pokud vsadíte na dřevěné plaňky. Ty se nedají tak snadno přelézt a mají tu výhodu, že pokud je dáte vedle sebe, zamezíte pohledům z ulice do vaší zahrady.

betonp5

Pro ty nejnáročnější, kteří jej chtějí mít skutečně ozdobný, je zde beton. Je neprůhledný a snadno tvarovatelný, takže můžete popustit uzdu své fantazii. Koneckonců, stačí se jen podívat na některé naše hrady a zámky a inspirace máte dost.

Nevýhodou je samozřejmě cena a fakt, že mají betonové ploty montáž poměrně náročnou oproti předchozím dvěma. A pokud jej chcete mít skutečně hezký, pak vám nejspíš nezbude nic jiného, než si zavolat profesionály. Proč?

Je totiž třeba spousta věcí. Za prvé sehnat formy v požadovaném tvaru, případně je nechat vyrobit, což není ani snadné, ani levné. Je také třeba připravit materiál, kterého je potřeba poměrně hodně. A v neposlední řadě také vykopat základy, do kterých se zasadí.

Pokud však toto vše uděláte, pak se budete moci chlubit plotem, na který bude skutečně radost se dívat, a který bude opravdovou ozdobou nejen vašeho domu, ale celé ulice.