Jak se díváte na pojem slova „domov“? Určitě se shodneme na tom, že je to místo, kde se cítíme dobře, uvolněni a kde můžeme v relaxačním duchu odpočívat a vypnout svět, pokud je třeba. Pro každého toto slovo znamená něco jiného. Někdo pociťuje domov tam, kde má svou rodinu a nezáleží mu na místě, kde právě je a někdo preferuje definici, která byla psaná výše. Co vůbec znamená slovo domov? Co znamená pro Vás?

krásná rodina

Znáte ten pocit, že i když jste doma, tak se necítíte dobře? Stále Vám něco nesedí? Pořád se nedokážete natolik uvolnit, aby si Vaše mysl odpočinula? Proč tomu tak je? Může se jednat o nepříjemnou atmosféru po hádce se členem rodiny anebo pocitu až přílišné samoty. Důvodů proč se necítíme doma dobře i když doma jsme je nespočet. Zkuste eliminovat vše nepříjemné a vyřešte co se dá. Určitě před tím neutíkejte – ten pocit nezmizí, ale může se jen na chvilku zamaskovat. Dřív nebo později se zase projeví.

Pokud se jedná například o nesympatie k vlastnímu bytu – zvažte zútulnění svého domova. Někdy i malá úprava svého bytu dokáže zázraky. Vymalujte si byt do barev, které ve Vás probouzí klid anebo si kupte maličkosti, z kterých budete mít radost.

relaxace se psem

Proč je pro člověka mít svůj domov, kde se cítí dobře? Odpověď je prostá. Musíme mít kde složit hlavu a kde mít svůj vlastní klid a pohodu od stresových situacích anebo jen při vyčerpání z práce. Pro každého není soužití s přáteli anebo partnerkou to pravé. Než se tedy vrhnete do společného domova se svou milovanou nebo svým milovaným – zvažte všechna pro a proti a zda jste na tento krok již připraveni.

Udělejte si domov podle své kreativity a svých vlastních potřeb. Když se budete cítit dobře, tak i vzhledem k možným nepříjemnostem vše zvládnete mnohem lépe a možná i s úsměvem.

Držíme palce při zvelebování a šťastnou ruku při výběru drobností, které Vám budou dělat radost.