Jestli v soukromém podnikání na něčem skutečně záleží, pak je to výnosnost takového počínání. Ten, kdo podniká, prostě musí učinit vše pro to, aby jeho příjmy dosahovaly přinejmenším úrovně všech nezbytných výdajů, a to jak těch souvisejících s podnikáním samotným, tak i těch, které musí dotyčný jedinec vynakládat, aby mohl normálně žít.

Soukromé podnikání tedy musí být ziskové, aby mělo jeho provozování logiku. Jenže navzdory tomu, že to takové být musí, to takové v nejednom případě není. Jsou tu jak úspěšní soukromníci a firmy, tak i ti, kdo se sotva drží nad vodou nebo jdou někdy dokonce i ke dnu. I když to takové nemá být, je to zkrátka takové.

zlatá karta

A když se v podnikání nevede, musí se obvykle brát půjčky, aby se nějak zvládalo financování do doby, než to opět začne samo dost vynášet.

Jenže kde se takové podnikatelské půjčky berou? Na koho se soukromníci obracejí, když je jim zapotřebí finanční podpora? V zásadě mají na výběr z bank a nebankovních společností.

Ti, kdo jsou všestranně dokonalí, kdo hodně vydělávají, mají čisté registry dlužníků a další přednosti a jenom náhodou sklouzli do problémů, které s půjčkou hravě zvládnou, žádají v bankách, v nichž mají coby bonitní naději na úspěch.

symboly měn

A ti ostatní, ti nedokonalí? Pro ty jsou tu nebankovní společnosti a jejich hypotéky bez registru. Protože se u takových nebankovních hypoték nebere tolik v potaz to, na čem by tito žadatelé v bankách pohořeli. Tady se namísto jiného prokazování kvalit dává do zástavy nemovitost, čímž se garantuje schopnost a ochota vše splatit. A díky tomu si tu přijde na své skutečně kdekdo.

A protože nejsou podnikatelé ve finanční tísni obvykle dokonalí, mají takové nebankovní hypotéky nesporně svůj význam a smysl. Nebýt jich, spousta podnikatelů už by tu nebyla, protože by spousta firem jinde půjčku nedostala a zanikla by. Často naprosto zbytečně, jen kvůli dočasným a s půjčkou zvládnutelným komplikacím.