Mnoho majitelů na svou zahradu často zapomíná, ale to je velká chyba. Jedná se totiž o prostor, který reprezentuje navenek. Vidí ho nejen vedle bydlící sousedi, ale rovněž i náhodní kolemjdoucí. I proto by měla tato část domu vypadat k světu. Dobrou zprávou je, že kvůli tomu nebudete muset sáhnout hluboko do kapsy. Mnohé úpravy jsou naopak poměrně levné.
zen kameny
Údržba
Údržba patří mezi to základní. Krom trochy času a práce vás to nebude nic stát. Není potřeba upravovat úplně všechno. Bohatě postačí jednou za čas zastřihnout trávník, případně zkrátit živý plot na odpovídající velikost. V případě, že je klasický plot na některých místech poškozený, měli byste se dát do jeho opravy. V tomto případě nejde pouze o vizuální dojem, ale také o bezpečnost. A při opravách byste rovnou mohli plot i znovu natřít.
fialové kytky
Skalka
Zahradní skalka je klasika, která se neomrzí. Můžete ji klidně postavit jak v zahradě moderního střihu, tak i v zanedbané džungli. Bude vypadat stále dobře. Ke stavbě skalky nebudete samozřejmě potřebovat žádné stavební povolení ani konzultace s architektem. V podstatě bude stačit naskládat na sebe vhodné kameny tak, aby držely déle než do prvního silnějšího větru. V případě, že si nebudete jisti stabilitou, můžete použít pojivo, například v podobě malty. Většinou to však není potřeba.
elektrická sekačka
Ohniště
Nejen skalka, ale třeba i takové ohniště může výrazným způsobem přispět k vizuálnímu vylepšení vaší zahrady. Nesmí se však jednat o klasické ohniště z pár kamenů, ale o profesionální práci. I zde však není potřeba vymýšlet něco složitého. Obvykle stačí vytvořit pevné podloží a do čtverce či obdélníků vyskládat několik cihel. Ohniště jako takové není pouze dalším dekorativním prvkem, ale jedná se o plně funkční doplněk, kde můžete o jarních a letních večer trávit čas s rodinou a přáteli. Opékání buřtů nad ohněm má v našich končinách velkou tradici.