V první řadě se jedná o multifunkční tablety určené pro správné udržení kvalitní bazénové vody. Když si půjdeme zakoupit bazén a je v podstatě jedno jaký, tak si můžeme všimnout i dalších regálů, které jsou spojené s jeho údržbou. Otázkou je, jak se v tom všem vyznat. Péči potřebuje nejen samotná konstrukce bazénu, ale i filtrace a vůbec celkově i voda. Na všechno existují speciální čistící přípravky, takže musíme zapomenout na to, co máme doma k běžné údržbě domácnosti.
testování vody.jpg
V podstatě ať se nám to líbí nebo ne, tak některé částečky nečistot v bazénu vůbec nezaregistrujeme, přesto tam jsou například zárodky mikroorganismů nebo řas a naleznou se i vápenaté usazeniny. S těmi si běžný prostředek skutečně neporadí, naopak by nám pomohly zanést do vody další problémové cizí látky, které by mohly vodu poškodit nebo zakalit. Díky speciálním přípravkům se nemusíme obávat vůbec ničeho a tak si bez problémů užít kvalitní a čistou vodu při koupacích radovánkách.
šipka do vody.jpg

Multifunkčnost výrobků je žádaný sortiment

Je vcelku logické, že když budeme potřebovat několik možných přípravků, tak raději zvolíme jednodušší variantu. Proto jsou stále žádané multifunkční sortimenty. Například tablety 5v1 jsou naprosto ideální pro čištění bazénu. Nemusíme kupovat 5 balení a pak dlouhavě studovat jak který přípravek budeme aplikovat, když postačí tablety, které umí 5 funkcí najednou.
1. Udrží správnou koncentraci chloru – pokud je hladina aktivního chloru příliš nízká, tak voda není dostatečně chráněna a je vhodným adeptem na množení bakterií a řas. A opačně si zase budeme zahrávat s naším zdravím.
2. Odstraní nežádoucí nečistoty z vody – není řeč o listí a podobných věcech napadaných do bazénu, ale o tom, že některé nečistoty nejsou ani okem vidět a také filtr je dostatečně nedokáže zachytit. Tablety ví, jak s nimi naložit a odstranit je.
3. Voda bude zářivá a změkčená – pomáhají stabilizovat ionty vápníku a hořčíku.
4. Udrží správnou hodnotu pH – právě daná hodnota hraje podstatnou roli ve kvalitě vody. Popisuje množství vodíkových iontů, které voda může pojmout a určuje její zásaditost a kyselost.
5. Poradí si s růstem řas – tablety obsahují látky, které nás zbaví těchto starostí.
Jak můžeme vidět, jsou skutečně ideálním pomocníkem pro nás a naše bazény.