Říká se, že člověk by neměl být nikdy na nic sám. Něco na tom opravdu bude. Platí to dokonce i na úvěry. Když na ně totiž nebudete sami, může vám to přinést mnoho výhod. Navíc pokud budete dva, nebude se vám už stávat to, že byste z banky odcházeli s nepořízenou. Ptáte se, proč tomu tak je? Vaše příjmy a majetek se totiž sčítají a tím máte obrovskou výhodu oproti těm, kteří jsou na úvěrsami.
balíček peněz
Mezi jednu z největších výhod patří to, že budete mít zvýšenou bonitu. Díky tomu, že budete mít spolužadatele, se zvýší váš potenciál ve všech očích finančních institucí. Jako spolužadatel může být například váš partner nebo jiný rodinný příslušník, který je starší 18 let.
Jestliže bude váš spolužadatel osoba, která s vámi ještě navíc žije v jedné domácnosti, máte rozhodně vyšší životní minimum, což je pro schválení rozhodně výhodou.
Pro každého žadatele je důležité, aby se riziko postupně snižovalo. Jestliže se ještě navíc dostanete do problémů, jakože například skončíte v nemocnici, pak se může stát, že vás splátky silně zatíží. Tenhle problém by mohl skončit i exekucí, ale pokud jste dva, pak je riziko mnohem menší.
Nebudeme si nic nalhávat. Každá banka slyší na jistotu. Některé banky vám dokáží na stříbrném podnose naservírovat takové neodolatelné menu, kterému mnohdy kde kdo prostě neodolá.
výlet na kole
Každý z vás bude mít navíc svůj podíl, což je také výhodou.
Co by na tomhle ještě mohlo být lepší? Třeba kratší doba splatnosti. Když jste na to dva, splátky se dají lépe upravit.
Pokud si chcete se svou drahou polovičkou splnit sen a konečně si pořídit společné bydlení, díky společnému úvěru máte možnost. Tohle je jedno z řešení, jak docílit toho, o čem celý život sníte.
Možná vás překvapí fakt, že v takové smlouvě mohou být až čtyři osoby. Jako hlavní ale vystupuje ta, která má nejvyšší příjem, což je fér.
Jestliže si tedy chcete splnit vaše dlouholeté sny, pak je můžete realizovat.