Spousta lidí aspoň někdy řeší finanční problémy. Může je mít kdokoliv, ale je pochopitelné, že by je nejraději nikdo neměl, kdyby to šlo. Jenže co když to nejde, co když není peněz dost a tyto tedy někomu z nás chybí? Jistě, první, co každého z nás zřejmě napadne, je to, že by takový člověk měl přestat utrácet. Jenže – jak všichni dobře víme – není takové řešení v praxi realizovatelné. My lidé pořád něco potřebujeme, a tudíž i pořád platíme. A nelze se tomu vyhnout.

A když tedy utrácet musíme, ale nemáme co? Co potom s tím? Jak to zařídit, abychom aspoň na důležité výdaje peníze měli? Logicky se nabízí snad už jedině půjčka. Protože kdyby to šlo zařídit jinak, člověk by si to jinak zařídil a nenechal to dojít až do situace, kdy už neví, kudy kam.

eura v obálce

A když člověk potřebuje půjčku, samozřejmě se poohlíží po někom, od koho by ji mohl dostat. A je určitě dobře, když někoho najde.

Jenže najde se vždy aspoň nějaká banka, která by člověku v jeho nezáviděníhodné ekonomické situaci vždycky pomohla? Jak asi jistě správně tušíte, nenajde se. Někteří lidé jsou na tom už tak zle, že se jim v bankách nevěří, a kvůli nízkým příjmům, záznamům v registrech dlužníků a exekucím jsou pak tito odmítáni. Nesplnili kritéria, která banky mají, nejsou tedy bonitní. A mají smůlu.

eura v kapse

Ale smůlu také mít nemusí, když znají i jiné řešení, než jen bankovní půjčky. Když je někomu známa třeba americká hypotéka bez registru, nemusí se tento velice často své špatné finanční situace vůbec bát. Pokud vlastní člověk nemovitost a dá ji nebankovní společnosti do zástavy, může si za to klidně hned půjčit i velké peníze. A už nemusí řešit otázku toho, jak vyžije do další výplaty, zda bude za co jíst, čím uhradit nájem a podobně.

V nebankovní společnosti se prostě spokojí s nemovitou zárukou, a z ničeho dalšího už tu nedělají vědu.