Máte rodinný domek a u něho zahrádku? A přiznejte se, že na zahrádce nemáte jen mrkev a jahody, ale máte tam i květiny? Protože nic vám, ale i procházejícím lidem kolem domků neudělá větší radost než pohled na rozkvetlé květiny. I ve městech už často vídáme celé záhony, na které se na jaře vysazují nejrůznější směsi květin, které do léta rozkvetou a vytvoří např. uprostřed kruhového objezdu nádherný kousek louky. Barvy, vůně, bzukot včel, jemná krása motýlů, to vše zachytí naše smysly při pohledu na rozkvetlou louku.

květiny

Není pro divu, že se snažíme si kousek této krásy donést i do našich bytů. Mít v pokoji vázu s čerstvě natrhanými květinami, ať už z vlastní zahrady nebo z louky za městem, to pokoj úplně rozzáří, zútulní. Květiny ale dlouho čerstvé nevydrží, proto se jim snažíme všemožně pomoct, aby měly přístup k vodě a ve váze vydržely co možná nejdelší dobu.

Ovšem ne všechny květiny mají dostatečně dlouhý stonek, aby je bylo možné umístit do vázy: Pro takové případy jsou tady nejrůznější misky a košíky, a abychom jim zajistili vodu, tak je zapichujeme do aranžovací hmoty.

Že nevíte, co je to aranžovací hmota anebo si myslíte, že je to něco jen pro profesionály? Ale kdeže! Aranžovací hmota různých tvarů je běžně dostupná pomůcka k vytvoření originální květinové výzdoby. Můžete si ji představit jako plastelínu, do které se dají zapichovat květiny, ale zásadní rozdíl je ve struktuře hmoty, ta aranžovací do sebe natáhne vodu, a proto květiny do ní zapíchnuté mají přístup k vodě jako by byly ve váze.

květiny

Aranžovací hmotu lze snadno tvarovat, řezat, stříhat, zkrátka upravovat dle tvaru misky, a tak můžete vytvořit neuvěřitelně kouzelná květinová dílka na jakémkoliv tvaru, třeba i v naběračce.

Máte zahradu plnou květin a chcete si nějaké donést i do pokoje? S aranžovací hmotou vám nic nestojí v cestě.