Bez motoru by se nerozjelo vaše auto. Sice nám v autoškole v teoretické části vysvětlí, jak motor funguje, ale ono to není zase až tak podstatné, protože pokud se nám auto pokazí, necháme ho odtáhnout do autoservisu. Doba, kdy si řada kutilů opravovala auta sama doma v garáži, je dávno pryč, protože dnešní auta jsou nadupané elektronikou a pod kapotu se koukáme jen když doléváme vody do ostřikovačů.

motorka

Motor pohání všechny dopravní prostředky a liší se pochopitelně svou velikostí. Motor, který je ve skútru si musí připadat jako trpaslík vedle pořádného lodního motoru Mlsport.cz. Největší lodní motor současnosti, je dlouhý necelých 27 metrů, vysoký je 13,5 metrů a váží přes 2300 tun. Docela nepředstavitelné.

Nejmenší motorky najdeme v hodinkách. I ručičky pohání motorek. Motory potřebují nějakou energii, a tak máme motory elektrické, ale také spalovací motor. V současnosti si mnoho lidí kupuje elektrokola, což je v podstatě kolo s motorkem. Je příjemné, když vám při jízdě do kopce motorek pomůže s jeho vyšlapáním a vy se tak dostanete na místa, které byste na běžném kole nevyjeli. Přitom nejste ochuzeni o možnost jezdit v přírodě, což byste na motorce nemohli.

loď

Motor nahrazuje lidskou sílu, které je značně omezená. Ne nadarmo se říká, že motor má výkon tolik a tolik koní, protože koňská síla je fyzikální jednotka, i když dnes už se běžně nepoužívá a výkon měříme ve Wattech. Ale počet koňů, to si lépe dovedeme představit.

Motor je společníkem člověka už dlouho a pomáhá mu s těžkou prací, na kterou lidská síla nestačí. Nechce se vám šlapat na kole? Kupte si elektrokolo! Nechce se vám pádlovat? Kupte si lodní motor! Nechce se vám šlapat do schodů? Vyvezte se na jezdících schodech! Nechce se vás sekat tráva kosou? Pořiďte si motorovou sekačku!

Motory jsou tu všude pro vás a udělají za vás těžkou práci.