Karlovy Vary toho nabízí spoustu, v tomto článku bychom se však zaměřili na Karlovarské vyhlídky. Některé z nich nejsou až tak známé a vyhnete se tu tak davům turistům.

Většinu z nich lze navštívit delší procházkou. Svou procházku můžete začít u známého hotelu Pupp. Zde nasednete na lanovou dráhu, která funguje už přes 100 let. Ta vás každých 15 minut vyveze na rozhlednu Diana. Na rozhlednu lze dojít také pěšky. Diana je vysoká 25m a nahoru můžete buď vyjít pěšky nebo vyjet výtahem. Naskytne se vám zde krásný výhled na město i do okolí na Krušné hory a spatřit můžete také nejvyšší horu Krušných hor – Klínovec.

U rozhledny leží také restaurace se tejným názvem a nově také Motýlí dům, kde se můžete procházet mezi poletujícími motýli z celého světa. Upravenou lesní cestou se pak lze vydat po žluté značce k vyhlídce Karla IV. Tato pseudogotická cihlová rozhledna v podobě minaretu je nejstarší karlovarskou rozhlednou. Rozhledna je volně přístupná po celý rok a poskytne nám také výhled na Karlovy Vary.

Pokud byste chtěli Karlovy Vary vidět i z jiného úhlu, vydejte se na druhou stranu od této vyhlídky. Po lesní cestě dojdete až k Jelenímu skoku. Tady lze najít rovnou dvě vyhlídky. Tou první je  Petrova výšina. Petrova výšina je skalní výchoz upravený na vyhlídku a své jméno získala podle ruského cara Petra I., který se na toto místo vydal už v roce 1712 a vyryl zde své iniciály.

Pokud bychom sestoupily o kousek níže, nalezneme vyhlídku Jelení skok, kterou tvoří dřevěný altán. Altán nechal postavit vídeňský obchodník Mayer, podle něhož se také někdy nazývá Mayerův gloriet. Na Jelení skok se lze dostat také lanovou dráhou, když vystoupíte na mezistanici Jelení skok. Z altánu je krásný výhled na Karlovy Vary a také na již výše zmíněné rozhledny –  rozhledna Diana a vyhlídka Karla IV. Cesto dolů zpátky na kolonádu, ještě můžete vidět sochu kamzíka, který je symbolem Karlových Varů.