Asi každý z nás je rád, když se děti zabaví například venku na zahradě samy. K tomu slouží nejrůznější atrakce a hračky, které jim tam můžeme dát. Jednou z nich je například dětský stan na zahradu.

Ten mohou naši potomci použít v případě, že chtějí zažít dobrodružství a spát sami v noci ve stanu. Je to výhodné pro obě strany – děti si užijí a my dospělí se nebudeme muset bát, že se jim něco stane, neboť budou na našem pozemku.

stan1

To vše zní dobře, otázkou však je, jaký typ stanu bychom měli koupit. V nabídce hračkářství, ale i běžných super a hyper marketů jich je velké množství za nejrůznější ceny. Většina z nich má na sobě dětské motivy, jako jsou postavičky z kreslených filmů a seriálu, nebo prostě jen zvířátka.

Tím, na co se při výběru obvykle koukáme, není však ani tak vzhled, jako spíše cena. Je to pochopitelné. Náš rozpočet není neomezený a navíc je třeba počítat s tím, že děti ten stan stejně za pár let odrostou. Není tedy třeba utrácet za něj velké peníze. Je tomu ale skutečně tak?

Zde je třeba si říci, že vše má svou cenu. To, že je u těchto nejlevnějších typů dětských stanů tak nízká, má svůj důvod. Tím je samozřejmě ušetření výrobních nákladů. A jedním z míst, kde se dá v tomto případě ušetřit, je výrobní materiál.

stan2

Obvykle totiž bývají čistě z plastu a nikoliv z kvalitní celtoviny, jako běžné stany. Jistě, i plast je nepromokavý, avšak přináší sebou jiné problémy. Jedním z nich je fakt, že není ani zdaleka tak prodyšný. A všichni víme, jak horko se může ve stanu, na který svítí Slunce, udělat. Zde to bude mnohem horší.

Navíc je náchylnější k protržení a prakticky jej nelze použít za deště, neboť se tam snadno vytvoří vlhký vzduch, který při dlouhodobém působení může přispět ke vzniku plísní. Proto je lepší si raději připlatit než riskovat zdraví svých dětí. Rozhodně to za to stojí.