Jedná se o rostlinku, která se využívá nejen na koření ale i k léčení různých chorob.
Dorůstá až 90 cm a poznáte ji podle jejich krásných květů. Ty jsou drobné a růžovoučké.
dobromysl obecná
Má velmi příjemnou vůni a kvete nejčastěji v červenci, srpnu a září.
U nás jí můžete nalézt nejčastěji v křovinách, lesích nebo na pasekách. Hodně se také pěstuje v různých zahradách.
Pro svůj vzhled je její sběr jednoduchý. Musí se ale sbírat za slunečného dne a to v poledne. Po sběru se suší a to většinou ve slabé vrstvě. Velkou výhodou je to, že ji můžete zamrazit nebo skladovat. Skladovat například v oleji nebo octu.

Její původ sahá až do Malé Asie. Později se hojně rozšířila i do Evropy.
Co se týká použití, budete se divit, ale všichni ji znáte. Říká vám něco oregano? Tak přesně tohle je název pro Dobromysl obecnou. Nejčastěji se používá na pizzu a tím jí dodává tu skvělou chuť a vůni. Někdy se jí ale říká i divoká majoránka.

Používá se také hodně v lékařství. Má protizánětlivé účinky a usnadňuje odkašlávání. Hodně se také využívá na koupele a obklady. Díky přidání Dobromysle do koupele pocítíte,
jak se vám posiluje celý organismus. Dále uvolňuje křeče a pomáhá proti plísním. Potěšíme dokonce i ženy, které mají problém s menstruačními křečemi, jelikož při nich velmi pomáhá a zajišťuje pravidelnost menstruace.

Žádné škodlivé účinky u ní ještě nikdy nebyly zjištěny.
V dávných dobách kolem ní existovalo mnoho pověstí. Mezi jednu z nich patřila ta, že měla ochránit člověka před duchy a čarodějnicemi.
Vyrábí se z ní také mnoho olejů, které mají velmi pozitivní účinky na naše tělo.
dobromysl
Určitě stojí za to jí také vyzkoušet. Pokud si přečtete recenze, pak zjistíte, že má opravdu pouze pozitivní účinky, takže se nemusíte ničeho obávat. Tak s chutí do toho.
Pokud byste se chtěli dozvědět více, neváhejte navštívit .