Jenže, často to nemusí být tak úplně jednoduché, zvláště pokud holdujete nezdravým pokrmům a pohyb vám toho moc neříká. V letních parnech vás asi úplně nepopadne chuť na knedlíky s hutnou omáčkou, ale hřešit můžete i jinak. Někdy stačí jen málo k tomu, abyste i v létě nedokázali odolat a zase se nacpali. Proto vás možná zajímá, čím se v létě zásobit, když máte hlad třeba po náročném plavání obdélníkovém bazénu. Těžce spálené kalorie totiž nejspíš hned nabrat zpátky nechcete. Co si tedy v těchto hladových chvílích dát, zahnat hlad a zároveň si pochutnat?

Žena na bazéně

Čerstvý meloun

Meloun je typicky letní ovoce, a to nejen díky vysokému obsahu vodu, kterým je typický. Jeho osvěžující chuť už zaujala nejednoho jedlíka a takové vychlazené kostky sladké dužiny velkého zeleného plodu si nelze než jen vychutnat.

Zeleninové hranolky s dipem

Pokud sháníte něco k zakousnutí k večernímu filmu a držíte linii, nebo jen na klasické chipsy nemáte úplně náladu, hodit se vám mohou kousky čerstvé zeleniny s osvěžujícím dipem, který skvěle nahradí kaloriemi nabitou tatarku.

Něco sladkého

Někdy nás i v létě popadne neodolatelná chuť na sladké a mnohdy se jí vzepřete jen opravdu těžko. Sázkou na jistotu je čerstvé ovoce, které vás osvěží a zároveň dodá potřebné cukry. Nadšení pekaři a cukráři někdy mohou zhřešit i dezertem – dnes je totiž tolik možných variant, že můžete v domácích podmínkách vytvořit i opravdovou sladkou a zároveň zdravou bombu.

Mísa s ovocem a zeleninou

Něco k pití

V létě by se nemělo zapomínat ani na pořádnou hydrataci organismu správně zvolenými tekutinami. I když třeba nemáte žízeň, napijte se. Vůbec si tím neuškodíte a naopak se možná spíše zachráníte před úpornou bolestí hlavy, úpalem či úžehem, který vám požitek z teplého počasí spíše zkazí než vylepší. A to by přece byla škoda.