Zařizujeme pokojíček
Pokud očekáváte v rodině radostnou událost, jakou je určitě narození miminka, jistě už jste přemýšleli, kde ho ubytujete. Jestliže máte dům, který disponuje více místnostmi, máte vyhráno. Váš potomek bude moci mít svůj vlastní pokoj. Záležitost, která by měla být samozřejmá. Při zařizování dětského pokoje je nutné dodržovat několik zásad. Rozvažujte, než něco koupíte.
o Myslete na to, že některé věci (nábytek, skříně) budou Vašemu dítěti sloužit delší dobu.
o Byl by určitě nesmysl obměňovat pravidelně po dvou nebo třech letech veškeré zařízení jen proto, že už prostě dítěti nevyhovuje.
Takže žádné pokojíčky pro panenky.Chceme přeci, aby z našeho potomka vyrostla osobnost. Další zásadou je volba vhodného materiálu. Zvláště malé děti jsou náchylné na různé nemoci a alergie. A zabránit jim v olizování věcí je asi nemožné. Je tedy potřeba vybírat nábytek a další vybavení tak, abychom měli jistotu, že v sobě mají co nejmenší podíl chemických a syntetických látek. Proto je vhodné vybrat přírodní materiály. Dobrou volbou je například dřevěný masiv.
Pokoj s třemi zónami
Pro dítě, které už odrostlo dětské postýlce, je vhodné rozdělit pokoj na tři funkční zóny.
1. Na hraní.
2. Na spaní.
3. Na učení.
Je potřeba chránit dítě i před možným zraněním. Proto je potřeba nemít v pokojíčku ostré hrany. Dalším nebezpečím může být i nevhodné umístění nábytku. Dát postel, křeslo, gauč, židli pod okno, může být opravdovým hazardem. Nejlepším řešením je zařizovat pokoj průběžně. Malé děti přeci nejvíc ocení velký prostor, ve kterém se budou moci volně pohybovat. Skříně a psací stůl mohou přijít až s první třídou. Do té doby postačí poličky nebo jedna skříňka. Dobrým nápadem jsou i různé boxy na kolečkách, které si může dítě přesouvat podle libosti. A také se do nich hračky dobře uklízejí. Což určitě ocení všichni členové rodiny.