Colin Firth je velice oblíbeným britským hercem. Oblíbený je ovšem nejen ve Velké Británii. Podle Česko-Slovenské filmové databáze se v našich zemích jedná o 39. nejoblíbenějšího herce (na první příčce se umístil Johnny Depp). Colin se narodil dne 10. září 1960 v Grayshottu v Anglii.

barevné deštníky

Díky svému výkonu v divadelní hře Hamlet během studií získal roli ve hře Another Country v Queens Theatre v Londýně. Nejslavnějším se ovšem stal až díky filmovému plátnu. Proslavilo ho filmové zpracování Pýchy a předsudku a Anglický pacient. Mezi největší úspěchy řadímě filmy z posledních let, a to Mamma Mia, Láska nebeská a oba díly Deníku Bridget Jonesové.

popcorn a bonbonky

Úspěšný rok 2018

Colin Firth je známý tím, že produkuje velké množství filmů každý rok. Jaké filmy mu letos šly nebo ještě půjdou do kin?

  • The Mercy (britská premiéra se uskutečnila dne 9.2.2018),
  • The Happy Prince (britská premiéra byla dne 15.6.2018),
  • Mamma Mia! Here We Go Again (česká premiéra proběhla dne 19.7.2018),
  • Mary Poppins se vrací (česká premiéra bude 20.12.2018) a
  • historický Kursk (premiéra se bude konat 17.1.2019).

 

Magická chůva opět na scéně

Podívejme se právě na film, který půjde do kin letos o Vánocích. Jde totiž o pokračování legendárního snímku o anglické chůvě. Tuto tajemnou chůvu tentokrát ztvární nádherná Emily Blunt, vedle které se zahraje právě Colin Firth, Meryl Streep, Lin-Manuel Miranda a mnoho dalších úžasných herců.

 

Děj filmu je zasazen do období kolem roku 1930, kdy si Velká Británie procházela velkou ekonomickou krizí. Děti, které znáte z původního filmu jsou nyní již dospělé a mají své vlastní děti. Michal (dítě z původního filmu) má sám tři děti a v domě v Třešňové ulici žije společně s jejich vychovatelkou Ellen. Žena mu bohužel zemřela, což je pravděpodobně důvod, proč se u jeho dveří objeví právě kouzelná guvernantka se svým červeným kloboučkem a modrým deštníkem.

 

Tento film bude zajisté zábavou pro celé rodiny a užijete si v něm spoustu zábavy, kouzel, barev, znovu nalezeného štěstí a radosti. Pokud tedy chcete o Vánocích vyrazit na film, který není čistě vánoční a potěšit sebe i své děti, určitě si Mary Poppins se vrací nenechte ujít.