Každý rodič ví, že vzít dítě do hračkářství není levná záležitost. Jenže děti hračky zkrátka potřebují, a tak se tomuto náročnému výběru a nákupu nelze vyhýbat donekonečna. Možná si vzpomínáte na své vlastní dětství, kdy jste si vystačili s pár drobnostmi, které vám vydržely celé dětství a měli jste z nich opravdovou radost. V dnešní době se naopak zdá, že děti si s normálními hračkami hrát nechtějí, nebo jejich zájem o ně brzy opadne. A vy můžete jít nakoupit znovu. Jak docílit toho, aby mělo dítě z hraček radost a rychle jej neomrzely?
 
1.      S výběrem hraček je důležité začít už od raného věku dítěte. Záleží opravdu jen na vás, jestli bude jeho první hračkou stavebnice, nebo dotykový tablet. Od toho se poté budou odvíjet jeho další zájmy. Než abyste své dítě posadili za notebook s aplikacemi, které ho budou učit barvy a písmena, je lepší se mu prostě a jednoduše věnovat. Sice vás to bude stát čas, ale čím později se dítě do styku s elektronikou dostane, tím lépe.
 
2.      Není nutné se za každou cenu zaměřovat na hračky, které rozvíjejí dětskou představivost, nebo jsou nějakým způsobem interaktivní. Dítě, jehož fantazie ještě není ovlivněna televizí a počítačem, si dokáže hrát téměř s čímkoliv. Může se vám dokonce stát, že drahá a moderní hračka bude zastíněna tím nejobyčejnějším předmětem, například plechovkou nebo kamínky ze zahrady.
 
3.      Nenechte se v obchodě strhnout dětským pláčem a stůjte si za svým. Pokud si dítě zvykne, že dostane vše, na co si ukáže, nebude si později vážit ničeho. Jestli-že dítě naučíte, že vaše peněženka je vždy otevřená, připravte se, že toho bude využívat i v pozdějším věku. To už však půjde o mnohem vyšší částky.
 
4.      Veďte dítě už od dětství k lásce ke knihám. Prohlížejte si s ním obrázková leporela, nebo knižní ilustrace. Bude tak zvyklé, že s knihami je zábava a v pozdějším věku si třeba raději přečte pohádku v knize, než aby se na ni dívalo v televizi.