Technologie digitálního tisku je dnes již tak pokročilá, že výsledný tisk je 100% kvalitní ke spokojenosti všem zákazníkům. Navíc je velmi rychlý a levný. Mnoho lidí sice ještě přemýšlí, zda dát digitálnímu tisku přednost před tím ofsetovým, ale protože digitalizace velmi pokročila, opravdu není nad čím se zamýšlet. Digitální tisk je optimálním řešením pro většinu zakázek, jejichž cílem je jakákoliv propagace.
digitální tisk
CO TO JE DIGITÁLNÍ TISK?
Digitální tisk je tiskový způsob, který umožní vytvořit tiskoviny již od jednoho kusu přímo z počítače nebo jiného tiskového zařízení. V dnešní době často nahrazuje tisk ofsetový. Digitální tisk je prováděn na bázi laserového tisku suchým tonerem, a výsledná kvalita tohoto tisku je v některých ohledech stejná jako u tisku ofsetového. Jediné, čím se tyto dvě technologie odlišují, je složení barvy a její způsob nanášení na papír.

Digitální tisk se může pochlubit tím, že má mnohem méně náročnou předtiskovou přípravu, a také kontrola výtisků je snadná a nenáročná.

CO DIGITÁLNÍ TISK DOVEDE?
Digitální tisk dokáže potisknout převážnou část materiálů, které jsou vhodné také pro ofsetový tisk. Pro některé materiály je dokonce vhodnější. Nejčastěji se uplatňuje nejen pro tisk, letáků, plakátů, vizitek, kalendářů, výročních zpráv, fotografií, brožurek, katalogů a dalších materiálů, ale také při tisku publikací v malých nákladech, neboť vytištěné knihy na digitálních strojích se již nemusejí falcovat a snášet, čímž se velmi sníží náklady a naopak zvýší rychlost výroby. Knihu tak lze zhotovit za jeden den, kdežto ofsetovým tiskem trvá výroba knihy týden. Výsledný tisk je navíc velmi kvalitní, ostrý, s velkým kontrastem barev.
několik dokladů
PŘEDNOSTI DIGITÁLNÍHO TISKU
·         Rychlé zpracování zakázky
·         nízké náklady
·         vysoká kvalita
·         snadná kontrola před tiskem
·         nižší časová náročnost
ekologičtější zpracování